На основу чл. 13. Правилника о начину, мерилима и критеријумима финансирања и суфинансирања пројеката удружења од јавног интереса средствима из буџета општине Рашка, Комисија за спровођење поступка доделе бесповратних финансијских средстава  из буџета општине Рашка, заседала је 07.08.2024. године и усвојила:

ПРЕЛИМИНАРНЕ РАНГ ЛИСТЕ ПРОЈЕКАТА ОЦД
УЧЕСНИЦА КОНКУРСА РАСПИСАНОГ  28.06.202
4.ГОДИНЕ

НАЗИВ УДРУЖЕЊА

ПРОЈЕКАТ

БОД.

ОДОБРЕНО

КОМЕНТАР

ОБЛАСТ  КУЛТУРА  - тематска област  Развој фестивала фолколра  на територији општине Рашка

КУД "Јошаничка Бања"

Фестивал фолклора-Госпојински сусрети фолклорних ансамбала 2024

81.25

650,000.00

ПРОЈЕКАТ СЕ ФИНАНСИРА У ЦЕЛОСТИ.  ТАБЕЛУ БУЏЕТА ТРЕБА ТЕХНИЧКИ СРЕДИТИ.

ОБЛАСТ КУЛТУРА  - тематска област  Развој фолклора и различитих облика културног и уметничког стваралаштва на територији општине Рашка

КУД "Рашка"

Усавршавање чланова КУДа „Рашка“ путем  поставки нових кореографија, наступа и турнеја

80.00

339,500.00

ПРОЈЕКАТ СЕ ФИНАНСИРА У ЦЕЛОСТИ

ОБЛАСТ  КУЛТУРА  - тематска област  Реализација културних програма црквених и верских заједница

Црквена општина Павлица

Обележавање обнове храма Св. Петке у Радошићу

78.50

249.300,00

ПРОЈЕКАТ СЕ ФИНАНСИРА У ЦЕЛОСТИ

ОБЛАСТ  ДРУШТВЕНА БРИГА О ОСЕТЉИВИМ ГРУПАМА  -  тематска област Женска права и превенција свих облика насиља и дискриминације

Актив жена Јошаничка Бања

Здравим осмехом кроз живот

64.25

155,000.00

ПРОЈЕКАТ СЕ ДЕЛИМИЧНО ФИНАНСИРА.  НИСУ ПРИХВАТЉИВИ ТРОШКОВИ  ОЗНАЧЕНИ  У БУЏЕТУ ПРОЈЕКТА СА  2.1.1, 2.2.2, 2.3.7. ТРОШКОВИ ПУБЛИЦИТЕТА, БАНКАРСКИХ ПРОВИЗИЈА И ОСТАЛИ ТРОШКОВИ  СЕ МОРАЈУ КОРИГОВАТИ.  ТАБЕЛУ БУЏЕТА ТРЕБА ТЕХНИЧКИ СРЕДИТИ.

ОБЛАСТ ДРУШТВЕНА БРИГА О ОСЕТЉИВИМ ГРУПАМА  - тематска област Друштвена брига о болесним и старијим особама, особама са инвелидитетом, особама са посебним потребама, деци и младима

1.

Институт за одрживи развој и јавно здравље

Фестивал здравља и здравог живота

65.25

199,850.00

ПРОЈЕКАТ СЕ ФИНАНСИРА У ЦЕЛОСТИ.  ТАБЕЛЕ БУЏЕТА  И НАРАТИВНОГ БУЏЕТА ТРЕБА ТЕХНИЧКИ СРЕДИТИ.

ОБЛАСТ  РУРАЛНИ РАЗВОЈ  - тематска област Интегрални развој руралних подручја

Удружење пчелара Рашка

ЈУБИЛЕЈ 70. ГОДИНА УДРУЖЕЊА 1954-2024

68.50

199,000.00

ПРОЈЕКАТ СЕ ФИНАНСИРА У ЦЕЛОСТИ. ОБЕЗБЕЂЕНО СОПСТВЕНО ФИНАНСИЈСКО УЧЕШЋЕ У ТАБЕЛИ БУЏЕТА ПРИКАЗАТИ НА ДРУГИ  НАЧИН.

2.

ЕУК Черењски

Одрживи рурални развој-диверзификација руралне економије на темељима природне и културне баштине Рашке

65.00

0.00

ПРОЈЕКАТ ЈЕ ПОЗИТИВНО ОЦЕЊЕН АЛИ ЗБОГ  УТРОШКА  КОНКУРСОМ ПЛАНИРАНИХ СРЕДСТВА,  У ОВОЈ ОБЛАСТИ, ПРОЈЕКАТ СЕ НЕЋЕ ФИНАНСИРАТИ.

На прелиминарне ранг листе ОЦД учеснице конкурса имају право приговора Општинском већу у року од осам дана од дана њиховог објављивања на званичној интернет страници/огласној табли Општине Рашка.

У Рашки, 08.08.2024.г